چهارشنبه, 27 بهمن 1395 16:45

سه مناظره سه ساعته برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سه مناظره سه ساعته برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96 سه مناظره سه ساعته برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96

سی و یک نما- تنها سه ماه به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران باقی مانده و علی القاعده به زودی تنور انتخابات مثل چهار سال گذشته با حضور کاندیداهای مختلف داغ خواهد شد. در این بین صدا و سیما که از انتخابات سال 88 بحث مناظره‌های داغ و پرحاشیه بین کاندیداها را به رسم جدیدی تبدیل کرد و در انتخابات 92 از مناظره دو به دو به مناظره گروهی رسید برای انتخابات 96 هم برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌ است.

 

مجید شعبانپور رییس مرکز تولید و فنی سیما با اشاره به این نکته که در انتخابات 96 علاوه بر تولید برنامه های تحلیلی، تبیینی و تهییجی بخشی از برنامه ها نیز همچون انتخابات‌های گذشته به تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری اختصاص خواهد داشت، درباره جزئیات این برنامه‌ها گفته است: «بر اساس مصوبه ستاد انتخابات رسانه ملی هر یک از نامزدهای این دوره در چهار برنامه گفتگومحور حضور پیدا می کنند. این برنامه ها شامل ۳۰ دقیقه گفتگو با دوربین، و سه برنامه ۶۰ دقیقه ای گفتگو با جوانان، پاسخ به سوالات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و گفتگو با ایرانیان خارج از کشور هستند.»

اما بدون شک مهم‌ترین و تاثیرگذارترین برنامه انتخاباتی چه در سال 88 و چه در سال 92 بحث مناظره‌ بین نامزدهای مختلف جشنواره بود که البته در این دو دوره با دو شکل متفاوت انجام شد. اما هر دو شکل تاثیر بسیار مهمی در انتخابات داشتند. شعبانپور می‌‌گوید در انتخابات 96 هم سه مناظره مهم وجود دارد: «پخش سه مناظره ۱۸۰ دقیقه ای در این دوره از انتخابات پیش بینی شده است. پیش بینی می شود در طول انتخابات مناظره ها از مهمترین و پربیننده ترین برنامه ها تلویزیونی باشند. طرح مناظره انتخابات سال ۹۲ بعد از بررسی مناظره های روز دنیا به لحاظ فرم انتخاب شد و ۸ نامزد در مقابل هم قرار گرفتند و برنامه های یکدیگر را نقد کردند. این دوره نیز فرم مناظره به شیوه انتخابات گذشته با برخی تغییرات اجمالی همراه است. اتودهای بسیاری برای دکور این برنامه ها زده شده که پس از تایید، ساخته و در مناطره ها و گفتگوها استفاده می شود.»

در سال 88 رضا پورحسین مجری مناظره‌های انتخاباتی بود و در سال 92 مرتضی حیدری، حالا باید منتظر ماند و دید برای مناظره‌های انتخابات 96 که احتمالا به آسانی مناظره‌های سال 92 نخواهد بود چه فرد یا افرادی برای اجرا انتخاب خواهند شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید