دوشنبه, 05 آبان 1393 00:20

فیلم های برگزیده مارلون براندو در برنامه سینما کلاسیک شبکه نمایش با نقد جواد طوسی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فیلم های برگزیده مارلون براندو در برنامه سینما کلاسیک شبکه نمایش با نقد جواد طوسی فیلم های برگزیده مارلون براندو در برنامه سینما کلاسیک شبکه نمایش با نقد جواد طوسی

سی و یک نما- از روز شنبه برنامه سینما کلاسیک پخش گزیده فیلم های مارلون براندو را همراه با نقد جواد طوسی آغاز کرده است.

از شنبه در برنامه سینما کلاسیک شبکه نمایش پخش گزیده فیلم های مارلون براندو همراه با نقد جواد طوسی آغاز شده است.  هر چند قبلا در خبرها آمده بود که حامد بهداد به همراه جواد طوسی به نقد و بررسی فیلم های این اسطوره بزرگ سینما را برعهده خواهند داشت اما با تغییراتی که صورت گرفته و به هر دلیلی که بوده حامد بهداد در این برنامه حضور نخواهد داشت  و جواد طوسی منتقد سینما و تلویزیون به تنهایی نقد و بررسی این مجموعه را بر عهده خواهد داشت.

مارلون براندو بی شک بازیگریست که کلیشه شخصیت‌های سینمایی را تغییر داد و آن را از شمایل اتوکشیده مردان سینمای کلاسیک به چهره واقعی و ملموس آدمهای کوچه و خیابان نزدیک کرد. براندو تجربه های شخصی و برداشت های ذهنی خود از هر نقش را به آن اضافه کرد، و هیچ گاه به توضیحات فیلمنامه نویس و کارگردان بسنده نکرد؛ و با 44 فیلمی که بازی کرد مرزهای بازیگری را بسیار گسترش داد.

این مجموعه با فیلم های مردان (The Men) محصول  ۱۹۵۰آغاز می شود، فیلمی که برای نخستین بار از سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد. فیلم های زنده باد زاپاتا  (Viva Zapata) ۱۹۵۲، وحشی  (The Wild One) ۱۹۵۳ ، در بارانداز  (On the Waterfront) ۱۹۵۴ ، سربازهای یک چشم  (One-Eyed Jacks) ۱۹۶۱ ، آپولوزا  (The Appaloosa) ۱۹۶۶ ، بسوزان  (Burn) ۱۹۶۹ ، پدرخوانده 1  (The Godfather) ۱۹۷۲ ، میسوری از هم می پاشد  (The Missouri Breaks) ۱۹۷۶و  فیلم پدر خوانده 1 از این مجموعه برای نخستین بار با دوبله سینمایی قدیمی آن پخش خواهند شد.

گفتنی است، ابتدای هر فیلم جواد طوسی، منتقد سینمای ایران در خصوص سبک بازیگری مارلون براندو صحبت خواهد کرد.

برنامه سینما کلاسیک از شبکه نمایش هر شب ساعت 1:00 پخش می شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید