معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

سه شنبه, 29 آبان 1397 00:00

مارتین اسكورسیزی و كنت برانا درباره ساخت فیلم "مكبث" گفتگوهای غیررسمی داشته اند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مارتین اسكورسیزی و كنت برانا درباره ساخت فیلم "مكبث" گفتگوهای غیررسمی داشته اند مارتین اسكورسیزی و كنت برانا درباره ساخت فیلم "مكبث" گفتگوهای غیررسمی داشته اند

سی و یک نما- مارتین اسکورسیزی که در کارنامه سینمایی اش فیلم های گنگستری، تاریخی و خانوادگی را دارد یک درام شکسپیری را نیز به آنها اضافه می کند.

در جشنواره بین المللی منچستر 2013 نمایشی با عنوان مکبث اجرا شد که آن را کنت برانا بازنویسی کرده بود بعد در تابستان 2014 در نیویورک نیز به روی صحنه رفت و در این بین اسکورسیزی کارگردان، از اجرای این نمایش شکسپیری رضایت حاصل کرده و شروع به مکاتبه و ارتباط با کنت برانا کرده است تا بتواند از روی این نسخه فیلمی با عنوان مکبث بسازد. این ارتباط کارگردان و نویسنده رسما تایید نشده اما گزارش ها حاکی از آن است که این دو هنرمند قرار است با هم همکاری داشته و نسخه جدیدی را ار مکبث شکسپیر به روی پرده سینما بیاورند.

این نسخه جدید مکبث نوشته برانا در صحنه تئاتر به صورتی اجرا می شد که خاص بود و خاص بودنش به درگیر کردن تماشاگران در اجرا بر می گشت به صورتی که تماشاگران با فاصله اندکی نبردها و خطابه ها و اتفاقات رویداده در نمایش را تجربه می کردند این نزدیکی بازیگران و تماشاگران حس و حال متفاوتی را بین هر دو دسته ایجاد می کرد. اسکورسیزی نیز که از این ایده خوشش آمده سعی دارد با این نسخه مکبث اثری را بر روی پرده سینما ببرد که همین حس و حال را با تماشاگر تجربه نماید. این شاید برای اسکورسیزی کمی نامتعارف باشد چرا که وی تاکنون چنین اقتباس های نمایشی را در سینما اجرا نکرده است باید منتظر بود و دید که اسکورسیزی این پروژه شکسپیری را چگونه به سرانجام خواهد رساند.

در ضمن امسال یک مکبث جدید هم قرار است به روی پرده برود که جاستین کورزل آن را کارگردانی کرده و مايكل فاسبندر و ماريون كوتيار در آن بازی کرده اند. کارگردان این نسخه هم از ساخته شدن مکبثی دیگر به دست اسکورسیزی استقبال کرده است. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت