جمعه, 09 آبان 1399 11:24

نخل طلای کن 2020 به یک فیلم کوتاه مصری رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نخل طلای کن 2020 به فیلم کوتاه مصری رسید نخل طلای کن 2020 به فیلم کوتاه مصری رسید

سی و یک نما - جشنواره فیلم کن امسال به خاطر کرونا برگزار نشد و به جای آن جشنواره ای سه روزه به صورت نمادین برگزار شد که دیشب فیلم کوتاه «ستاشر» از کشور مصر توانست نخل طلای این جشنواره نمادین را از آن خود کند.

 

به گزارش سی و یک نما از رویترز، سامح علاس کارگردان مصری که با فیلم کوتاه «ستاشر: می‌ترسم چهره‌ات را فراموش کنم» در جشنواره فیلم کن حضور داشت توانست برنده نخل طلای جشنواره کن در بخش رقابتی فیلم کوتاه شود.

بنابر این خبر این نخستین فیلم کوتاه مصری است که چنین جایزه‌ای را دریافت می کند.

«می‌ترسم چهره‌ات را فراموش کنم» محصول مشترک مصر، فرانسه، بلژیک و قطر و فیلمی ۱۵ دقیقه‌ای است. این فیلم درباره آدام است که سعی دارد تا پس از اینکه ۸۲ روز است با دوستش ترک رابطه کرده دوباره به او برگردد، اما با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

بخش رقابتی جشنواره نمادین کن دربرگیرنده ۱۱ فیلم کوتاه از فرانسه، بلژیک، بریتانیا، کلمبیا، مغولستان، پرتغال، یونان، کانادا و آمریکا بود.

بخش سینه فونداسیون جشنواره کن نمادین نیز جایزه نخست این بخش را به فیلم «گربه سگ» ساخته آشمیتا چوا نئوگی از موسسه فیلم و تلویزیون هند اعطا کرد. جایزه دوم این بخش به «بدن چاق من» ساخته یلزیواتا پسیماک از مدرسه ملی فیلم لهستان اهدا شد و جایزه سوم به صورت مشترک به 2 فیلم «تناقضات» ساخته لوسیا شیکو از رومانی و «می‌خواهم برگردم برگردم برگردم» ساخته السا روزنگرن از مدرسه فیلم برلین تعلق یافت.

هفتادو سومین دوره کن امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و در نهایت این رویداد نمادین از ۲۷ تا ۲۹ اکتبر (۶ تا ۸ آبان) به مدت سه روز برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید