یکشنبه, 22 شهریور 1394 13:57

نویسنده فیلمنامه "باشگاه خریداران دالاس" درام زندگی شاه ایران را می نویسد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نویسنده فیلمنامه "باشگاه خریداران دالاس" درام زندگی شاه ایران را می نویسد نویسنده فیلمنامه "باشگاه خریداران دالاس" درام زندگی شاه ایران را می نویسد

سی و یک نما- ملیسا والاک فیلمنامه‌نویس نامزد اسکار، فیلمنامه یک پروژه سینمایی را می‌نویسد که داستان زندگی محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران است.

شرکت "گیت‌وی فیلمز" در لندن تهیه‌کننده فیلم "King of Kings" است و اکنون به دنبال یک کارگردان برای این پروژه است.

به گزارش ورایتی، "گیت‌وی فیلمز" برای نوشتن فیلمنامه با ملیسا والاک نویسنده نامزد اسکار توافق کرده است. والاک برای فیلم "باشگاه خریداران والاس" (2013) که اسکار بهترین بازیگر مرد را برای متیو مکاناهی به همراه داشت، نامزد اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد. او اکنون با ژان-مارک والی کارگردان "باشگاه خریداران والاس" در پروژه "جنیس چاپلین: وقتی می‌توانی آن را به دست بیاور" همکاری می‌کند و فیلمنامه پروژه "رقصیدن با خودم" تولید شرکت برادران را نیز می‌نویسد.

فیلم نگاهی به رابطه نگران‌کننده شاه با ایالات متحده دارد. تونی استون که نسخه‌ای از فیلمنامه را نوشته است، به نمایندگی از "گیت‌وی فیلمز" این پروژه را تهیه می‌کند. کریس هوارد مدیر تولید فیلم است.

استون در بیانیه‌ای گفت: شاه سابق ایران یکی از چهره‌های دوقطبی تاریخ است، کسی که زمانی یکی از قدرتمندترین‌ افراد بود و در عین حال بیشترین دشنام‌ها نثارش می‌شد. ملیسا (والاک) به گواه فیلم "باشگاه خریداران دالاس" یک نویسنده عالی است و در بهترین زمان ممکن میراث سیاست مداخله‌گری و پیامدهای سلطنت شاه و سقوط نهایی او را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید