یکشنبه, 16 آذر 1399 18:13

به بهانه پخش سریال "بیگانه‌ای با من است"/ شاید تکراری دوباره برای "اولین شب آرامش"

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
به بهانه پخش سریال "بیگانه‌ای با من است"/ شاید تکراری دوباره برای "اولین شب آرامش" به بهانه پخش سریال "بیگانه‌ای با من است"/ شاید تکراری دوباره برای "اولین شب آرامش"

هما گویا / سی و یک نما – هنوز در شوک مرگ استاد پرویز پورحسینی بودم که سریالی با عنوان "بیگانه‌ای با من است" روی آنتن شبکه دو سیما رفت. سریالی که لازم نبود تا تیتراژ را مرور کنم که بفهمم امضای "احمد امینی" را دارد. نوع نگاهش را در انتخاب سوژه و کارگردانی از سال‌های دور می‌شناختم. به پانزده سال پیش رجوع کردم. به سریال "اولین شب آرامش" که به بهانه‌ی آن یک گفتگوی مفصل در روزنامه‌ی شرق داشتم که تیتر یک شد و بسیار پر خواننده. گفتگویی با عوامل این سریال.

اولین شب آرامش سریالی بسیار دیدنی و پر مخاطب بود که با آن "امیر آقایی" نه چندان شناخته شده تبدیل به یک سوپراستار شد و با همین سریال توانایی‌های یکتا ناصر را در بازیگری شناختیم و شبنم قلی‌خانی، مهدی پاکدل، اکرم محمدی، شهروز ابراهیمی و زنده‌یاد پرویز پورحسینی خوش درخشیدند و انتخاب خوب بازیگران نیز به عهده "بهرام عظیم‌پور" بود و تهیه‌کنندگی سعید شاهسواری.

Biganeebamaast (1).jpg

حالا «بیگانه ای با من است» انگار که می‌خواهد همان خاطره‌ها را برایمان تکرار کند. با همین یک قسمتی که روی آنتن به تهیه‌کنندگی بهروز مفید رفته است. باز داستان با یک شوک آغاز می‌شود و به بیراهه نمی‌رود و با همین یک قسمت ما را کنجکاو می‌کند. رفت و برگشت‌های درست در بازه‌ی زمانی کوتاه که شاکله‌ی پیرنگ داستان را با ما در میان می‌گذارد، بدون آنکه به‌عنوان تعلیق به بیراهه برود. و چه خوب اگر این آخرین حضور پرویز پورحسینی از ماندگارترین بازی‌هایش در کارنامه‌ی پر بار او باشد.

Biganeebamaast (2).jpg

از ویژگی دیگری که مرا به سریال جذب کرد سکانسی بود که "نسا" سینه‌ی بی شیر خود را در دهان نوزاد گرسنه گذاشت و چه مقدس است حس شریف مادری که مدت‌هاست که خط قرمز بوده، در حالی که اوج لوندی‌ها و عشوه‌گری‌ها به‌راحتی در فیلم و سریال هایمان ساری و جاری است. البته با انواع کلاه‌های شرعی که خودمان به سر خود می‌گذاریم.

«بیگانه ای با من است» داستان دختری جنگ‌زده و بی‌کس به نام نسا (با بازی خوب شبنم قلی‌خانی) را در شیراز نشان می‌دهد که دوره‌گری فال فروش بوده و به امید یک پناهگاه زن صیغه‌ای یک جوان ناجور می‌شود که در خانه‌ای اربابی کار می‌کند و حالا که پا به ماه است متوجه می‌شود که در حقیقت این ازدواج یک معامله است تا بچه‌ی آنها به خانواده‌ی ارباب، که بچه‌دار نمی‌شوند، فروخته شود. نسا از خانه فرار می‌کند تا به اتفاق زن و شوهر جوانی که می‌خواهند به او کمک کنند به تهران بیاید. زوجی که خود درگیر مشکلاتی با خانواده‌ی خود هستند و البته در انتظار به دنیا آمدن فرزندشان. ماشین در جاده تصادف می‌کند و مرد جوان نفس نمی کشد اما زن هنوز نیمه جانی دارد تا زایمان کند و نوزادش را به نسا بسپارد. زن جوان می‌میرد و همراه ماشین آتش می‌گیرد و نسا تصمیم می‌گیرد تا با هویت این زن زندگی را ادامه دهد....

Biganeebamaast (3).jpg

سریال «بیگانه‌ای با من است» به عنوان آخرین حضور تلویزیونی زنده‌یاد پرویز پورحسینی از شنبه ۱۵ آذرماه پس از سریال «از سرنوشت» روی آنتن شبکه دو سیما رفته است.

زنده‌یاد پورحسینی حدود سه ماه پیش در این سریال به کارگردانی احمد امینی و آرش معیریان و تهیه‌کنندگی بهروز مفید بازی کرده بود.

پیش از این دو فصل از این سریال روانه آنتن شد، آرش معیریان کارگردانی فصل دو و احمد امینی کارگردانی فصل یک این سریال را به عهده داشتند. داستان «بیگانه ای با من است» به نویسندگی فروغ فروهیده درباره نساء با بازی شبنم قلی خانی است. او که دختریست از طبقه پایین جامعه با جعل هویت خود عروس یک خانواده مرفه می شود. این جابه جایی که با فریب یک خانواده متدین همراه است داستان پر فراز و نشیب این سریال را رقم می زند.

Biganeebamaast (4).jpg

از بازیگران فصل اول این سریال می توان به: شبنم قلی‌خانی، پژمان بازغی، پوراندخت مهیمن، مهران رجبی، میلاد میرزایی، پرویز پورحسینی، نگار عابدی، ایوب آقاخانی، سوگل‌طهماسبی، دنیا مدنی، شیوا ابراهیمی، نسرین بابایی، لیلی فرهادپور، فرهاد شهریزی، فریبا ترکاشوند، مهرداد ضیایی، امیریل ارجمند و مهدی فقیه، ونوس کانلی و ... اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید